Když přijedete na poloostrov Pelješac, vzácně zachovalý div středomořské přírody a kultury, může Vás snadno zachvátit pocit, jako by se čas zastavil, někde v době před smartphony a hektickým stylem života. Často bývá díky svému tvaru a klimatickým podmínkám srovnáván s Kalifornií. Život zde sahá až do doby kamenné a starověku. Tento důležitý kus Středomoří byl po staletí pod vlivem mnoha kultur, které zde zanechaly své stopy.
Vinaři na tomto poloostrově patří mezi nejlepší výrobce červených vín v Chorvatsku. Poloostrov je domovem autochtonní odrůdy Plavac mali crni, která je základem pro legendární vína Dingač a Postup. U této odrůdy postačí dostatek slunečního svitu a minimum závlahy, takže jí dalmatské podmínky plně vyhovují.
Pelješac je také synonymem pro nejvyšší kvalitu korýšů. Ústřice a slávky ze zálivu Mali Ston jsou ceněny po celém světě.
Vinice rostou na prudkých svazích a díky 2800 hodinám slunečního svitu, které na révu svítí ze 3 stran– přímo od slunce, odrazem od Jaderského moře a následně od kamení a skalisek - mají hrozny vysoký obsah cukru.
Viniční tratě jsou obhospodařovány výhradně ručně, protože zde kvůli strmosti svahů, které mají sklon až 45st. není možné využívat jakoukoli techniku.
Zdejší vinice jsou příkladem kultivovaného soužití člověka s přírodou, neuvidíte zde žádné dráty ani jiné podpůrné systémy. Vliv na špičkovou kvalitu zdejších vín má take půda s vysokým obsahem draslíku.